DYREKTOR OKRĘGOWY SŁUŻBY WIĘZIENNEJ
 W KOSZALINIE

zgodnie z ustawą z dnia 9 kwietnia 2010 r. o Służbie Więziennej (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1064) oraz z rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 1 sierpnia 2018 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego do Służby Więziennej (Dz. U. z 2018 r., poz. 1631 z późn. zm.)

ogłasza

rozpoczęcie procedury kwalifikacyjnej  NR  1/2022 dla kandydatów  do służby w Służbie Więziennej na terenie podległym Dyrektorowi  Okręgowemu  Służby Więziennej w Koszalinie

Stanowisko
(wynagrodzenie)
Jednostka SW/ miejsce pełnienia służby Potrzeby
(etaty)
Strażnik działu ochrony
Wynagrodzenie brutto 3.703 zł

ZK Gorzów Wlkp./ OZ Słońsk
6
Młodszy referent/ młodszy instruktor działu kwatermistrzowskiego
Wynagrodzenie brutto 3.703 zł – 3.956 zł

1

ZAKŁAD KARNY W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM/ ODDZIAŁ ZEWNĘTRZNY W SŁOŃSKU
ul. Podmiejska 1, 66-400 Gorzów Wlkp. /ul. Winna 2, 66-436 Słońsk

1. młodszy referent/młodszy instruktor działu kwatermistrzowskiego lub oddziału zewnętrznego w Słońsku
Rozkład czasu służby w systemie jednozmiennym, w bezpośrednim kontakcie z osobami pozbawionymi wolności.
Zakres zadań: realizacja zadań w pionie konserwacyjno – remontowym.
Preferowane umiejętności kandydata: znajomość urządzeń biurowych, obsługi komputera w zakresie pakietu Office, znajomość prawa budowlanego, prawa zamówień publicznych, umiejętność czytania projektów budowlanych, praktyczna wiedza z zakresu budownictwa, mechaniki, elektryki, instalacji gazowych oraz elektroniki w tym znajomość materiałów budowlanych, części mechanicznych itp., wiedza  z zakresu ich zastosowania.

2. strażnik działu ochrony
Rozkład czasu służby w systemie wielozmianowym w bezpośrednim kontakcie
z osobami pozbawionymi wolności

W ZWIĄZKU Z WPROWADZENIEM NA OBSZARZE RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ STANU EPIDEMII ZASTOSOWANO CZASOWE ROZWIĄZANIA W ZAKRESIE PROWADZENIA POSTĘPOWAŃ KWALIFIKACYJNYCH DO SŁUŻBY W SŁUŻBIE WIĘZIENNEJ.

Planowane terminy przyjęcia do służby w 2022 roku:
- 10,17,24 styczeń 2022 r.
- 1,7,14,21 luty 2022 r.
- 1,7,14,21,28 marzec 2022r.
- 4,11,19,25 kwiecień 2022r.
- 4,9,16,23 maj 2022r.
- 1,6,13,20,27 czerwiec 2022r.
- 4,11,18,25 lipiec 2022r.
- 1,8,16,22,29 sierpień 2022r.
- 5,12,19,26 wrzesień 2022r.
- 3,10,17,24 październik 2022r.
- 2,7,14,21,28 listopad 2022r.
- 5,12 grudzień 2022r.

OFERUJEMY:
- stałą pracę,
- pewną wypłatę  comiesięcznego uposażenia,
- możliwość rozwoju zawodowego,
- awanse związane z podwyższaniem uposażenia,
Oprócz miesięcznych uposażeń dodatkowo oferujemy:
- wypłatę raz w roku dopłaty do wczasów dla funkcjonariusza i jego członków rodziny,
- wypłatę raz w roku dopłaty do przejazdu środkami transportu publicznego dla funkcjonariusza i jego członków rodziny,
- ryczałt za dojazd do miejsca pełnienia służby,
- wypłatę dodatkowego uposażenia w postaci nagrody rocznej w wysokości pobieranego uposażenia,
- raz w roku wypłatę  równoważnika za umundurowanie,
- nagrody uznaniowe,
- nagrody jubileuszowe,
- dla funkcjonariuszy przechodzących w służbę stałą zasiłek na zagospodarowanie,
- dla funkcjonariuszy w służbie stałej: comiesięczny równoważnik z tytułu braku mieszkania lub uzyskanie pomocy finansowej na zakup mieszkania

WYMAGANIA STAWIANE KANDYDATOM:
W Służbie Więziennej może pełnić służbę osoba:
1)  posiadająca obywatelstwo polskie;
2)  posiadająca uregulowany stosunek do służby wojskowej;
3)  korzystająca z pełni praw publicznych;
4)  która daje rękojmię prawidłowego wykonywania powierzonych zadań;
5)  która nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe albo wobec której nie został wydany prawomocny wyrok warunkowo umarzający postępowanie karne o takie przestępstwo, a także nie toczy się przeciwko niej postępowanie karne o takie przestępstwo;
6)  dająca rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach
o ochronie informacji niejawnych;
7)  posiadająca co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe;
8)  posiadająca zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby.

WYMAGANE DOKUMENTY
Kandydat do służby składa następujące dokumenty:
  1. podanie o przyjęcie do służby skierowane do Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej  w Koszalinie wskazując Zakład Karny lub Areszt Śledczy oraz stanowisko                   o które się ubiega;
  2. wypełnioną ankietę personalną

 UWAGA – proszę odpowiadać pełnym zdaniem na wszystkie pytania zawarte w ankiecie;
  1. kserokopie świadectw pracy lub służby;
  2. kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie,(tj. kserokopię świadectwa ukończenia szkoły średniej, wyższej) oraz kserokopie dokumentów potwierdzających posiadanie  dodatkowych kwalifikacji i uprawnień;
  3. kserokopia książeczki wojskowej z dokonanym wpisem o przeniesieniu do rezerwy;
  4. oświadczenie kandydata o zdolności do przystąpienia do testu sprawności fizycznej;
  5. oryginały dokumentów do wglądu podczas rozmowy kwalifikacyjnej

dokumenty należy składać W TERMINIE DO DNIA 11.02.2022 r.

drogą pocztową na adres Aresztu Śledczego w Szczecinie, ul. Kaszubska 28, 70-226 Szczecin lub elektronicznie na adres ok_koszalin@sw.gov.pl (liczy się data wpływu do Aresztu Śledczego w Szczecinie) z dopiskiem „Nabór nr 1/2022 ‘'

W przypadku niezłożenia wyżej wymienionych wymaganych dokumentów do 11.02.2022 r. Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Koszalinie odmówi poddania kandydata postępowaniu kwalifikacyjnemu.
Szczegółowe informacje dotyczące postępowania kwalifikacyjnego można uzyskać od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 15.00 w siedzibie Aresztu Śledczego w Szczecinie ul. Kaszubska 28, pod numerem telefonu (91) 4809122 lub e-mail ok_koszalin@sw.gov.pl

ETAPY POSTĘPOWANIA KWALIFIKACYJNEGO I ICH KOLEJNOŚĆ:

I. Etap wstępny obejmujący:
 1)   ocenę złożonych dokumentów oraz wstępną kwalifikację kandydatów z podziałem na działy Służby Więziennej i stanowiska służbowe,
2) przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej, w trakcie której ocenie podlegają kompetencje personalne i społeczne kandydata (czas trwania rozmowy – do 30 minut, możliwość uzyskania od 2 do 30 punktów),
3)  przeprowadzenie testu wiedzy w zakresie funkcjonowania władzy publicznej oraz bezpieczeństwa państwa i porządku publicznego (test jednokrotnego wyboru składający się z 30 pytań – na pytanie testowe możliwa jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź, za którą kandydatowi przyznaje się 1 punkt; w przypadku nieudzielenia odpowiedzi, udzielenia nieprawidłowej odpowiedzi albo udzielenia więcej niż jednej odpowiedzi na pytanie testowe kandydatowi do służby nie przyznaje się punktu; czas trwania testu – 35 minut),
4)  uzyskanie informacji o kandydacie z Krajowego Rejestru Karnego,
5)  przeprowadzenie testu sprawności fizycznej kandydata w zakresie określonym w rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 września 2015 r. w sprawie przeprowadzania testu sprawności fizycznej w Służbie Więziennej (Dz.U. z 2015 r. poz. 1580, z 2018 r. poz. 1573) (liczba punktów z testu sprawności fizycznej możliwa do uzyskania wynosi: od 0 do 30 punktów),
6)  sporządzenie arkusza oceny kandydata,
7)  wyłonienie kandydatów dopuszczonych do kolejnych etapów postępowania kwalifikacyjnego.

II. Etap sprawdzający obejmujący: ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej do służby w Służbie Więziennej przez komisje lekarskie podległe ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych                 (na podstawie skierowania na badania wydanego kandydatowi przez Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Szczecinie).

III. Etap końcowy obejmujący utworzenie rankingu kandydatów, którzy pozytywnie ukończyli etap wstępny i sprawdzający.

Ranking publikowany jest na stronie internetowej Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej
w Szczecinie w sposób zapewniający  anonimowość danych kandydatów i uwzględnia liczbę punktów uzyskanych w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Kandydatom wymienionym w rankingu przysługuje wybór jednostki organizacyjnej, w której istnieje wakat na stanowisku zgodnym z ich kwalifikacjami i potrzebami Służby Więziennej, według kolejności miejsca zajmowanego w rankingu.

Kandydat dokonuje wyboru zakładu karnego/śledczego w terminie wyznaczonym w ogłoszeniu zawierającym ranking i informuje o tym przesyłając skan stosownego oświadczenia na wskazany adres elektronicznej skrzynki pocztowej.

Pozytywne zakończenie postępowania kwalifikacyjnego nie gwarantuje przyjęcia do służby w Służbie Więziennej. Przyjęcie na dane stanowisko jest uzależnione od ilości wakatów oraz uzyskanych punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym.

PREFERENCJE Z TYTUŁU POSIADANEGO PRZEZ KANDYDATA WYKSZTAŁCENIA SĄ OCENIANE
W SYSTEMIE PUNKTOWYM W NASTĘPUJĄCY SPOSÓB:
  1. wykształcenie wyższe (tytuł zawodowy magister, magister inżynier lub równorzędny uzyskany w uczelni wojskowej lub uczelni służb państwowych) – 30 punktów;
  2. wykształcenie wyższe (tytuł zawodowy magister, magister inżynier lub równorzędny) uzyskane po ukończeniu studiów na kierunku resocjalizacji, bezpieczeństwa narodowego lub bezpieczeństwa wewnętrznego, ratownictwa medycznego – 20 punktów;
  3. wykształcenie wyższe (tytuł zawodowy magister, magister inżynier lub równorzędny) uzyskane po ukończeniu studiów na kierunku innym niż wymieniony w pkt 1 i 2 - 15 punktów;
  4. wykształcenie wyższe (tytuł zawodowy licencjat, inżynier lub równorzędny uzyskany w uczelni wojskowej lub uczelni służb państwowych) – 30 punktów;
  5. wykształcenie wyższe (tytuł zawodowy licencjat, inżynier lub równorzędny) – 15 punktów;
  6. wykształcenie średnie lub średnie branżowe uzyskane w szkole ponadgimnazjalnej lub ponadpodstawowej umożliwiającej uzyskanie świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego, w której kandydat zrealizował programy nauczania, o których mowa w art. 3 pkt 13b lub 13c ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2017 r. poz. 2198, 2203 i 2361), uwzględniające cele kształcenia i treści nauczania związane ze służbą,
    w szczególności w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji, Służbie Więziennej, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej – 30 punktów;
  7. wykształcenie średnie lub średnie branżowe – 10 punktów.

W przypadku posiadania przez kandydata preferowanego wykształcenia na kilku kierunkach punkty uzyskane przez kandydata z tytułu posiadanego wykształcenia przyznaje się tylko raz w liczbie najkorzystniejszej dla kandydata.

PREFERENCJE Z TYTUŁU POSIADANYCH PRZEZ KANDYDATA UMIEJĘTNOŚCI SĄ OCENIANE
  1. posiadanie tytułu ratownika lub  ratownika medycznego – 10 punktów;
  2. posiadanie uprawnień instruktora sportów walki lub strzelectwa sportowego – 8 punktów;
  3. posiadanie prawa jazdy kategorii „C" lub „D" – 10 punktów.
  4. stopień naukowy lub tytuł naukowy -30 punktów;
  5. aplikacja radcowska, sędziowska , prokuratorska lub legislacyjna albo specjalizacja lekarska-20 punktów;
  6. posiadanie uprawnień budowlanych-10 punktów;
  7. posiadanie kwalifikacji w zakresie dozoru i eksploatacji urządzeń, sieci i instalacji energetycznych – 1 punkt.