UWAGA
 
uprzejmie informuję, że w dniu 19 czerwca 2020 r. Sejm przyjął ustawę o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID19 oraz o uproszczonym postępowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19 wprowadzającą zmianę w ustawie z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374, 567 i 568 z pozn.zm.) w poniższym zakresie:  
 
ZMIANY DLA PRZEDSIĘBIORCÓW, PRACODAWCÓW, ZATRUDNIONYCH
               
                     
      Kodeksu Pracy, wprowadzono możliwość zastąpienia tego pracownika innym pracownikiem. Nowy pracownik zostanie objęty umową o dofinansowanie w miejsce dotychczasowego pracownika. O zmianie pracownika objętego dofinansowaniem przedsiębiorca jest zobowiązany powiadomić urząd pracy.
            i będzie wynosiło w skali roku 0,05 stopy redyskonta weksli, przyjmowanych przez Narodowy Bank Polski.
      24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie) oraz art. 15zze2 ustawy COVID (dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników kościelnej osoby prawnej oraz jej jednostki organizacyjnej) dokonano uzupełnienia treści art. 31q ustawy COVID.
Stosownie do zmienionych przepisów art. 31q ust. 4 i 5 ustawy COVID, zadania,  o których mowa w projektowanych przepisach art. 15zzda i art. 15zze2 ustawy, mogą być finansowane przez powiatowe urzędy pracy z ustalonych przez ministra właściwego do spraw pracy na rok 2020 dla samorządów powiatów kwot środków (limitów) Funduszu Pracy na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej (art. 31q ust. 4 ustawy). Na finansowanie wskazanych zadań przeznaczone są ponadto dodatkowe środki rezerwy Funduszu Pracy (art. 31q ust. 5 ustawy), przyznawane przez ministra właściwego do spraw pracy na pisemny wniosek starosty/prezydenta miasta, zaopiniowany przez marszałka województwa.  Urzędy pracy, które dysponują kwotami środków rezerwy Funduszu Pracy na dotychczasowe zadania (art.15zzb-15zze ustawy COVID) będą mogły z nich realizować nowe zadania bez potrzeby zmiany zawiadomienia (tzw. decyzji limitowej).  W nowych zawiadomieniach ustalających kwoty środków rezerwy Funduszu Pracy zadania określone w art. 15zzda i art. 15zze2 ustawy zostaną ujęte. 
Koszty obsługi wynosić będą 0,5% kwoty przeznaczonej na realizację wszystkich,  tj. dotychczasowych i nowych zadań.
Nowe zadania będą realizowane ze środków krajowych w ramach aktualnych oraz zwiększanych limitów rezerwy Funduszu Pracy.