Bon szkoleniowy – szansa dla młodych!

Jesteś osobą bezrobotną w wieku poniżej 30-tki skorzystaj ze szkoleń.
 
Jeżeli masz mniej niż 30 lat i mieszkasz na terenie powiatu myśliborskiego skorzystaj z możliwości odbycia wybranego szkolenia w ramach bonu szkoleniowego.
 
Bon szkoleniowy to jeden z instrumentów aktywizacji bezrobotnych na runku pracy. Wsparcie
w postaci bonu szkoleniowego przyznawane jest na wniosek bezrobotnego do 30 roku życia w celu sfinansowania kosztów wybranego szkolenia.

Kwestie związane z bonem szkoleniowym zostały uregulowane w art.66k ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r.
o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy
. Zgodnie z tym przepisem bon szkoleniowy stanowi gwarancję skierowania bezrobotnego na wskazane przez niego szkolenie oraz opłacenia kosztów, które
w związku z podjęciem tego szkolenia poniesie.
Maksymalna kwota jaką można otrzymać w ramach bonu szkoleniowego to 100 % przeciętnego wynagrodzenia obowiązującego w dniu przyznania bonu (obecnie wynosi 5.681,56 zł).W ramach tej kwoty pokrywa się koszty:
  1. jednego lub kilku szkoleń, w tym kosztów kwalifikacyjnego kursu zawodowego i kursu nadającego uprawnienia zawodowe - w formie wpłaty na konto instytucji szkoleniowej;
  2. niezbędnych badań lekarskich lub psychologicznych - w formie wpłaty na konto wykonawcy badania;
  3. przejazdu na szkolenia;
  4. zakwaterowania, jeśli zajęcia odbywają się poza miejscem zamieszkania.
Osoba, która bon szkoleniowy otrzyma i rozpocznie szkolenie już następnego dnia może podjąć zatrudnienie na umowę o pracę kontynuując jednocześnie szkolenie finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
W ramach bonu bezrobotny kierowany jest na szkolenie, które dotyczy przekazywania wiedzy specjalistycznej, zawodowej bądź branżowej i zdobywania kwalifikacji zawodowych. Ukończenie większości z nich skutkuje przyznaniem odpowiedniego certyfikatu, co z kolei wiąże się ze zdobyciem uprawnień niezbędnych do wykonywania danego zawodu czy profesji. Przykładem mogą być szkolenia z zakresu :
  • obsługi maszyn do robót ziemnych (koparkoładowarki, koparki jednonaczyniowe, ładowarki, wózki jezdniowe, walce i inne),
  • usług transportowych (w tym kursy prawa jazdy na kategorie wyższe niż B),
  • techniki (w tym: spawalnictwo, mechanika, metalurgia, elektryka i inne specjalistyczne),
  • rolnictwa i leśnictwa (pilarki i inne do obróbki drewna),
  • rachunkowości ( księgowość, kadry),
bądź inne wymagające specjalnych uprawnień.


 
Nie czekaj zdobądź kwalifikacje bez ponoszenia kosztów finansowych
 
Powiatowy Urząd Pracy w Myśliborzu dysponuje jeszcze wolnymi środkami przeznaczonymi na realizacje szkoleń dla osób młodych, zapraszamy do współpracy w tym zakresie.
Szczegółowych informacji udziela Joanna Tumielewicz – Specjalista ds. rozwoju zawodowego stażysta, tel. (95) 747 28 71 (wew.60), e-mail: joanna.tumielewicz@pupmysliborz.pl
 
Realizacja w ramach projektu ,,Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie myśliborskim (V) współfinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach  Osi Priorytetowej I Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działania 1.1 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy-projekty pozakonkursowe Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Poddziałania 1.1.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.