EFS PL UE
Szanowny Pracodawco,
 
               Dobry, wykwalifikowany pracownik w firmie jest wręcz na wagę złota. Co więc należy zrobić, by zatrzymać bądź pozyskać cennych pracowników? Daj szansę rozwoju!
Uczestnictwo w szkoleniach przynosi korzyści pracownikowi oraz pracodawcy - pracownik ma możliwość rozwoju, pracodawca wykorzystuje nabyte przez niego umiejętności. Inwestycja w zasoby ludzkie będzie owocować w przyszłości, a dobrze wykwalifikowana kadra to kapitał przedsiębiorstwa. Wykwalifikowany i zmobilizowany pracownik działa wydajniej, a tym samym wzrasta efektywność i pozycja rynkowa przedsiębiorstwa. Dużą motywację pracownikom daje możliwość połączenia rozwoju firmy ze swoim własnym. Szkolenia i rozwój pracowników firmy przekładają się także bezpośrednio na jej sukces, dlatego każdy pracodawca powinien zadbać o ten aspekt w swoim przedsiębiorstwie.
Dobór szkoleń i kursów musi wypływać przede wszystkim z potrzeb oraz kierunku działań przedsiębiorstwa, dlatego to pracodawca ostatecznie decyduje o rodzaju szkoleń. Jeżeli zatrudniasz bądź znasz rzetelne osoby, które chciałbyś zatrudnić, lecz nie posiadają one wymaganych przez Ciebie kwalifikacji, mają mniej niż 30 lat i mieszkają na terenie powiatu myśliborskiego, nakłoń te osoby do skorzystania z możliwości odbycia wybranego szkolenia w ramach bonu szkoleniowego.
Bon szkoleniowy to jeden z instrumentów aktywizacji bezrobotnych na runku pracy. Wsparcie w postaci bonu szkoleniowego przyznawane jest na wniosek bezrobotnego do 30 roku życia w celu sfinansowania kosztów wybranego szkolenia.
Kwestie związane z bonem szkoleniowym zostały uregulowane w art.66k ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Zgodnie z tym przepisem bon szkoleniowy stanowi gwarancję skierowania bezrobotnego na wskazane przez niego szkolenie oraz opłacenia kosztów, które w związku z podjęciem tego szkolenia poniesie.
Maksymalna kwota jaką można otrzymać w ramach bonu szkoleniowego to 100 % przeciętnego wynagrodzenia obowiązującego w dniu przyznania bonu (obecnie wynosi 4 950,94 zł).W ramach tej kwoty pokrywa się koszty:
  1. jednego lub kilku szkoleń, w tym kosztów kwalifikacyjnego kursu zawodowego i kursu nadającego uprawnienia zawodowe - w formie wpłaty na konto instytucji szkoleniowej;
  2. niezbędnych badań lekarskich lub psychologicznych - w formie wpłaty na konto wykonawcy badania;
  3. przejazdu na szkolenia;
  4. zakwaterowania, jeśli zajęcia odbywają się poza miejscem zamieszkania.
Osoba, która bon szkoleniowy otrzyma i rozpocznie szkolenie już następnego dnia może podjąć zatrudnienie na umowę o pracę kontynuując jednocześnie szkolenie finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
W ramach bonu bezrobotny kierowany jest na szkolenie, które dotyczy przekazywania wiedzy specjalistycznej, zawodowej bądź branżowej i zdobywania kwalifikacji zawodowych. Ukończenie większości z nich skutkuje przyznaniem odpowiedniego certyfikatu, co z kolei wiąże się ze zdobyciem uprawnień niezbędnych do wykonywania danego zawodu czy profesji. Przykładem mogą być szkolenia z zakresu : bądź inne wymagające specjalnych uprawnień.
 
               Dbałość o pracownika zawsze jest inwestycją opłacalną, gdyż dobry, zmotywowany pracownik to najlepsza wizytówka firmy. Jest bardziej kreatywny, wydajny, co przekłada się na sukcesy, które odnosi firma. Warto podkreślić, że poprzez szkolenia pracodawca wywołuje u pracownika „niepisane" zobowiązania wobec firmy oraz świadomość, że dba ona o jego kwalifikacje i stały rozwój. 
Pracownicy, którzy biorą udział w różnego rodzaju kursach bądź szkoleniach, chętnie wykorzystują w późniejszej codziennej pracy zdobytą wiedzę i przekładają ją na konkretne działania. Warto o tym pamiętać, ponieważ wykwalifikowana kadra pracownicza to klucz do sukcesu firmy.
Zdobądź wykwalifikowanego pracownika bez ponoszenia kosztów finansowych zyskując jednocześnie zaangażowaną w funkcjonowanie organizacji i utożsamiającą się z jej charakterem załogę.
 
               Powiatowy Urząd Pracy w Myśliborzu dysponuje jeszcze wolnymi środkami przeznaczonymi na realizacje szkoleń dla osób młodych, zapraszamy do współpracy w tym zakresie.
Szczegółowych informacji udziela Monika Kurach – Specjalista ds. rozwoju zawodowego stażysta, tel. (95) 746 77 55, kom. 883 553 970, e-mail: monika.kurach@pupmysliborz.pl
 
Realizacja w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Osi Priorytetowej I Osoby młode na rynku pracy, Działania 1.1 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy, Poddziałania 1.1.2 Wsparcie udzielane z Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych, projektu ,,Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie myśliborskim (IV)
 
                                                                                                                                Z poważaniem